Atpakaļ

5 ieteikumi, kā samazināt ikmēneša komunālos maksājumus

image Dzilnupes-26-fotoMadaraGritane-min1.jpg

02.11.2022.

Pat ja Jūsu mājoklī nav elektriskās apkures, katru mēnesi tiek veikts noteikta apjoma elektrības patēriņš. HAGBERG iesaka praktiskus un pavisam vienkārši ieviešamus risinājumus, ar kuru palīdzību katrs dzīvokļa īpašnieks var rūpēties par enerģijas taupīšanu un samazināt ikmēneša elektrības un apkures tēriņus!

1. Atbīdi mēbeles

Siltums telpā izplatās vienmērīgāk, ja mēbeles ir nedaudz atbīdītas no sienas! Veidojot atstarpi starp mēbelēm un sienu, samazināsies Jūsu apkures patēriņš.

2. Atslēdz ierīces

Ja neizmanto kādu ierīci, atslēdz to no kontaktligzdas! Arī gaidīšanas režīmā ierīces patērē elektroenerģiju. Ir daži izņēmumi, piemēram, interneta rūteris, kura atkārtota startēšana patērē lielāku enerģijas apjomu, nekā tā pasīva darbošanās ikdienā.

3. Nepārpildi tējkannu

Katram sadzīves tehnikas priekšmetam ir sava energoefektivitāte – piemēram, veļas un trauku mazgājamo mašīnu ir labāk darbināt pilnu, bet tomēr tējkannu – pustukšu! Vāriet tik daudz ūdens, cik nepieciešams konkrētajā brīdī, un Jūs ietaupīsiet elektroenerģiju.

4. Mazāk laika dušā

Ūdens uzsildīšana prasa ļoti lielu enerģijas daudzumu, tāpēc iesakām samazināt laiku, kuru pavadāt dušā! Pietiek ar pāris minūtēm katrā mazgāšanās reizē, lai gada griezumā krietni samazinātu elektrības patēriņu un līdz ar to – maksājumus.

5. Gatavo energoefektīvi

Lielu elektroenerģijas apjomu tērējam virtuvē, gatavojot vai uzsildot ēdienu. Ir vairāki ikdienas risinājumi, ar kuru palīdzību iespējams mazināt enerģijas patēriņu: pannu vai katlu novietot uz atbilstoša izmēra riņķa, kā arī uzlikt katlam vāku – vārīšanās laiks samazināsies aptuveni uz pusi! 

Saudzēsim dabas resursus un mazināsim savus ikdienas izdevumus, saimniekojot gudri!
 

Saņem HAGBERG jaunumus