Atpakaļ

HAGBERG būvniecības uzņēmums SIA “Būvdarbu sistēmas” atjaunojis vēsturisko Muitas namu

image 05-2021kr-v-16-53232705.jpeg

07.07.2021.

2021. gada maijā ekspluatācijā pieņemts vēsturiskais Muitas nams (Krišjāņa Valdemāra ielā 1a), tā atjaunošanu veica Valsts nekustamie īpašumi (turpmāk – VNĪ) sadarbībā ar HAGBERG būvniecības uzņēmumu SIA “Būvdarbu sistēmas”.

SIA “Būvdarbu sistēmas” veica Muitas nama fasādes atjaunošanu, jumta nomaiņu, jaunu koka logu ielikšanu un restaurēšanu atbilstoši vēsturiskajam izskatam, kā arī logaiļu atjaunošanu, jaunu čuguna konsoļu izgatavošanu un vecā skursteņa, kurš netika izmantots un neiederējās ēkas kopskatā, nojaukšanu. Kopā nama atjaunošanā tika ieguldīti gandrīz 700 tūkstoši eiro.

Arhitekta Nikolaja Trusova projektētais Muitas nams ir viena no pirmajām 19. gadsimtā celtajām administratīvajām ēkām Rīgā un ir UNESCO Pasaules kultūrmantojuma sastāvdaļa. Pirms ēkas atjaunošanas tika veikta izpēte, lai tā atgūtu sākotnējo veidolu un kultūrvēsturisko autentiskumu.

Muitas nams ir saglabājies savā sākotnējā apjomā ar greznu un izteiksmīgu fasāžu kompozīciju un apdari un izskatās gandrīz tāpat kā 1887. gadā. Ēka ir būvēta neogotikas stilā un veiksmīgi iekļaujas Daugavas labā krasta panorāmā, atrodoties blakus Prezidenta pilij un Vanšu tiltam.

“VNĪ mērķtiecīgi veic vēsturisko namu atjaunošanu Rīgā. Greznais neogotikas stilā 19.gs. būvētais nams Valdemāra ielā atguvis savu agrāko spozmi, novēršot nolietojuma pazīmes un uzlabojot kopskatu Daugavas labā krasta panorāmā. Līdz ar šī nama atjaunošanu sakārtots vēl viens nams Rīgā, samazinot VNĪ pārvaldībā esošo degradēto būvju skaitu. Lai saglabātu kultūrvēsturisko mantojumu, ēkas atjaunošanas gaitā konsultējāmies ar Nacionālo kultūras mantojuma pārvaldi un veicām arhitektoniski māksliniecisko izpēti,” norāda Renārs Griškevičs.

Saņem HAGBERG jaunumus