Atpakaļ

Video: HAGBERG biroja ēka - Latvijas Arhitektūras gada balvas 2020 nominants

image Photo.jpg

21.01.2021.

2020. gada oktobrī divdesmit piekto reizi tika pasniegta Latvijas Arhitektūras gada balva, kas ir augstākais novērtējums Latvijas arhitektūrā. Pieteikumu balvai pieteica arī arhitekta Gunta Ziņģa radītais HAGBERG birojs, kas tika izvirzīts kā viens no 9 nominatiem 50 pieteikumu konkurencē.

“Nominācija balvai bija liels pagodinājums un vēl lielāks prieks, ka HAGBERG birojs bija vienīgā biroja ēka starp izvirzītajiem nominantiem!” uzsver HAGBERG īpašnieks Ivars Lukaševičs. 

Video autors: Ēriks Božis

Par HAGBERG biroju: Vienkāršā, nelielā biroja ēka ir novietota piepilsētas vidē – starp industriālu teritoriju un bērzu birzi. Lakoniskā, angāram līdzīgā ēkas forma iekļaujas apkārtējā ainavā un ir īstenota ierobežota budžeta apstākļos. Ēkas struktūru veido lieli laidumi bez kolonnām, kas ļauj brīvi rīkoties ar iekštelpu dalījumu, telpas augstumu un gaismu. Lai mīkstinātu robežu starp iekšu un āru, zaļie augi ienāk ēkas iekštelpā, tuvinot to dabai, mežam. Funkcionāli ēkai piemīt visas mūsdienu birojam nepieciešamās lietas. Tajā ir dažāda lieluma apspriežu telpas, klusā telpa, atpūtas telpa un virtuve ar terasi.

  • Autori: Goodpattern, Guntis Ziņģis
  • Pasūtītājs: Ozolkalnu biroji Adrese: Mārupe, Ozolkalnu iela
  • Projektēšanas laiks: 2017. gada februāris līdz 2018. gada februāris
  • Nodošana ekspluatācijā: Arhitektūra - 2018. gada novembris, interjers - 2019. gada augusts
  • Būvnieks: Būvdarbu sistēmas

Saņem HAGBERG jaunumus