Atpakaļ

HAGBERG birojs nominēts augstākajam novērtējumam Latvijas arhitektūrā

image 1.jpg

08.10.2020.

Šogad Latvijas Arhitektūras gada balvai tika saņemti 50 pieteikumi, kuru vidū ir gan ar īpašu uzmanību celtas privātmājas, gan sabiedriski nozīmīgi objekti, kā arī ar arhitektūru saistīti notikumi. Konkursa atlases žūrija tālākai darbu izvērtēšanai ir izvirzījusi deviņus nominantus, tai skaitā,  arhitekta Gunta Ziņģa veidotais HAGBERG birojs.

Visi Latvijas Arhitektūras balvai pieteiktie darbi tiek vērtēti pēc vienādiem un vienlīdz svarīgiem kritērijiem: ideja un koncepcija, projekta viengabalainība, atbilstība projekta uzdevumam, konteksts un mērogs, rūpība un pamatīgums, kā arī sabiedriskais nozīmīgums un emocionālā iedarbība.

“Nominācija balvai ir ļoti liels pagodinājums - esam priecīgi un pagodināti, ka HAGBERG birojs ir nominēts Latvijas Arhitektūras gada balvai 2020. Vēl lielāks prieks, ka HAGBERG birojs ir vienīgā biroja ēka starp izvirzītajiem nominantiem!”, stāsta HAGBERG īpašnieks Ivars Lukaševičs. 

Vairāk par HAGBERG biroja ēku lasīt šeit: https://a4d.lv/projekti/hagberg-birojs-marupe/ 

Latvijas Arhitektūras gada balva ir prestižs apbalvojums, kas ne tikai akcentē izcilākos sasniegumus Latvijas arhitektūrā un rūpējas par nozares attīstību, bet arī veicina sabiedrības izpratni par arhitektūru. Šogad balva tiks pasniegta divdesmit piekto reizi, un tā ir atzīta par valstiski nozīmīgu pasākumu, bet pati balva ir augstākais novērtējums Latvijas arhitektūrā.
 
Latvijas Arhitektūras gada balvai pieteikto darbu klāsts labi atspoguļo pašreizējo Latvijas arhitektūras vidi, galvenās tendences un nozīmīgākos procesus. Arhitektu darbi rāda, ka mēs cienām savu mantojumu un protam to ne tikai godprātīgi sargāt, bet arī atjaunot. Mēs esam pazīstami ne tikai ar tradicionāliem materiāliem, bet arvien vairāk darbos izvēlamies iekļaut gudras inovācijas. Būtiski ir tas, ka katrs konkursam iesniegtais darbs tiek vērtēts kā vienlīdz nozīmīgs.

Latvijas Arhitektūras gada balvas 2020 nominanti:

  • Dzirciema Aptieka. Autori: SIA Substance
  • Ēku rekonstrukcija Miesnieku ielā. Autori: SIA ARHIS Arhitekti
  • GO[A]T WASTE? Autori: NOMAD Architects un Karina Armanda
  • Hagberg Birojs. Autori: SIA Goodpattern
  • Hanzas Perons. Noliktavas pārbūve par ēku plašizklaides pasākumiem. Autori: SIA Sudraba arhitektūra
  • K_99. Autori: SIA Sintija Vaivade_ahitekte
  • Mazdzīvokļu ēku komplekss Koka Rīgā. Autori: Arhitekti Ārgaļi, Plio
  • Mellužu koncertdārza pārveide. Autori: Arhitektu birojs Jaunromāns un Ābele
  • Viesturdārza kvartāls. Autori: RUUME arhitekti.

Saņem HAGBERG jaunumus