Atpakaļ

HAGBERG aicina pievērst pastiprinātu uzmanību savas mājas drošībai!

image Bilde.png

09.07.2021.

Atbalstot Valsts policijas kampaņu “Mana drošība”, arī mēs, HAGBERG, aicinām daudzdzīvokļu dzīvojamo māju iedzīvotājus būt piesardzīgiem un sargāt kā savu, tā kaimiņa īpašumu – aizvērt logus, aizslēgt durvis, izņemt atslēgu, kā arī neatstāt zagļiem neko vērtīgu.

Lai gan aizvadītā gada laikā mājās esam uzturējušies biežāk nekā pirms pandēmijas, zagļu aktivitāte joprojām ir augsta. Kā rāda Valsts policijas dati, vislielākais zādzību skaits pērn bijis tieši Rīgas centra rajonos un lielo blokmāju rajonos visā Rīgā, tās apkārtnē. 2020. gadā tika konstatētas 1202 zādzības, no kurām trešdaļa notikusi tieši dzīvokļos. Būtiski ir pieaudzis to zādzību skaits, kas notikušas, cilvēkiem esot mājās, kā arī viņu pašu neuzmanības dēļ.

HAGBERG, dzīvojamo māju pārvaldīšanas vadītājs Jurģis Buliņš skaidro, ko namu apsaimniekotāji varētu darīt, lai palīdzētu aizsargāt namīpašumu no zādzībām:

“Namu apsaimniekotāji, pirmkārt, varētu pārliecināties, ka visas videonovērošanas kameras strādā, bet, ja kameru nav, tad piedāvāt tās uzstādīt, jo kameras var atbaidīt potenciālos zagļus. Otrkārt, ieteicams uzstādīt ieejas durvju drošības sistēmas, lai durvis nav tik viegli atlaužamas – šādas durvju drošības sistēmas ir maksimāli drošas un arī ērti lietojamas daudzdzīvokļu dzīvojamo māju iedzīvotājiem. Treškārt, veikt informējošo komunikāciju, piemēram, izvietot informatīvos paziņojumus kāpņu telpā, lai brīdinātu, ka vajag pasargāt savu īpašumu un kā to pasargāt – aizslēgt durvis u.tml. Namu apsaimniekotājam vajadzētu izplatīt informāciju par to, ka domofonu atvēršanas kodus nedrīkst teikt citiem, lai tie nebūtu visiem zināmi!

Zādzība mājā ir apsaimniekotāja atbildība tikai tajā gadījumā, ja apsaimniekotājs nav parūpējies par to, lai mājā viss funkcionē.

Piemēram, ja tiek salauztas durvis un nedarbojas videonovērošanas kameras, un mājas pārvaldnieks nav ilgā laika periodā nodrošinājis to salabošanu, tad tā ir pārvaldnieka bezatbildība un jāuzņemas atbildība par veikto zādzību. Bet, ja kaut kas tika salauzts un ļoti īsā laika periodā pārvaldnieks nav paspējis to salabot, bet mājā tieši tad notika zādzība, tad tā īsti nav pārvaldnieka vaina. Ja tiek apzagts dzīvoklis, kura durvis atstātas vaļā, tad gan tā ir dzīvokļa īpašnieka vaina.

Ja apsaimniekotājs daudzdzīvokļu dzīvojamās mājas apsaimniekošanas un uzturēšanas darbus kārtīgi paveicis, kā arī nama iedzīvotāji ir rūpējušies par drošību mājā, taču māja tāpat tiek apzagta, tad tā nav ne apsaimniekotāja, ne nama iedzīvotāju atbildība!"

Ieteikumi drošībai*:

  • Lai nozagtu mantas no priekšnama pietiek ar dažām sekundēm! Kad esi mājās, neatstāj somu, atslēgas, telefonu, maku un citus vērtīgus priekšmetus gaitenī. Pietiek ar dažām sekundēm, lai tos nozagtu un Tu to pat nepamanītu.
  • 60% gadījumu zagli iztraucē signalizācija! Ierīko dzīvoklī signalizāciju, vienmēr to ieslēdz un uz logiem un durvīm izvieto zīmes par to, ka Tavā dzīvoklī uzstādīta apsardzes signalizācija.
  • Daudzas zādzības notiek, iekļūstot dzīvoklī pa neaizslēgtām durvīm! Ierīko divas durvis, no kurām vismaz vienas ir no metāla. Uzstādi kvalitatīvu slēdzeni, vēlams, lai tās būtu divas, un durvju ķēdi. Vienmēr durvis turi aizslēgtas, pat tad, ja atrodies dzīvoklī vai izej uz dažām minūtēm. 
  • Nereti zagļi iekļūst kāpņutelpā pa neaizvērtām ārdurvīm! Kāpņutelpas ārdurvis jāaprīko ar elektronisko kodu. Durvis nedrīkst atstāt vaļā, vēdinot kāpņutelpu. Tām vienmēr jābūt aizvērtām.
  • No balkoniem zog gan velosipēdus, gan apģērbu un apavus! Neatkarīgi no tā, kurā stāvā dzīvo, nekad uz balkona neatstāj vērtīgus priekšmetus. Ja atstāj velosipēdu, tad arī uz balkona to pieslēdz.
  • Trešdaļā gadījumu, kad zaglis iekļuvis dzīvoklī pa logu, logs nav bijis aizvērts! Ja tu dzīvo kādā no pirmajiem stāviem, uzstādi restes. Turi vaļā logus tikai tur, kur pats uzturies. Vērtīgus priekšmetus novieto tālāk no loga, lai citiem no ielas tie nebūtu saskatāmi. Iestājoties tumšajam diennakts laikam, aizvelc aizkarus. 
  • Lai iekļūtu dzīvoklī, zaglim pietiek ar nelielu atvērta loga spraugu! Kad dodies prom no dzīvokļa, aizver visus logus un neatstāj tos vēdināšanas režīmā.
  • Trešdaļa cilvēku tur mantas neslēptas! Neglabā priekšmetus zem gultas vai matrača, atvilktnē starp drēbēm, rakstāmgaldā vai grāmatās. Ja ievieto priekšmetus seifā, neaizmirsti to piestiprināt, lai zaglis to nevarētu aiznest.
  • Viens no lielākajiem traucēkļiem zaglim ir suns! Mājdzīvnieks ir labs dzīvokļa sargs – tas var atturēt zagli no ielaušanās, to aizbiedēt vai pievērst citu cilvēku uzmanību, ja dzīvoklī notiek kas nelāgs. 

*Informatīvais avots: https://manadrosiba.lv/

Saņem HAGBERG jaunumus