Atpakaļ

Profesionāla, sezonai atbilstoša mājas uzturēšana un labiekārtošana

image Foto_unsplash3.jpg

21.05.2020.

Mājas iegāde ir liela investīcija, tāpēc profesionāla un katrai sezonai atbilstoša īpašuma uzturēšana ir obligāts pienākums, lai nemazinātos īpašuma vērtība un kvalitāte.

Mājas uzturēšana un labiekārtošana prasa daudz darba un atbildības, papildu iekštelpām jārūpējas arī par piegulošo teritoriju un publiskajā lietošanā esošo īpašuma teritoriju. Ja māja tiek apdzīvota tikai brīvdienās vai, piemēram, vienā sezonā, vasarā, un pārējo laiku māja ir neapdzīvota, būtu ieteicams ilgtermiņā piesaistīt profesionālu mājas uzturēšanas un labiekārtošanas pakalpojumu sniedzēju visu cauru gadu, kas uzraudzītu un rūpētos par īpašuma tehnisko un vizuālo stāvokli.

“Gadalaikiem mainoties, mainās arī mājas uzturēšanas un labiekārtošanas vajadzības. Ja savlaicīgi un profesionāli tiks sekots līdzi mājas tehniskajam un vizuālajam stāvoklim, tad īpašums ilgtermiņā “nezaudēs formu” un vērtību,” uzsver SIA “HAGBERG” ģenerālo uzkopšanas darbu vadītājs Jānis Kleinbergs.

Mājas uzturēšana un labiekārtošana ir kā pilnas slodzes darbs, jo darāmo darbu saraksts gan āra teritorijas, gan iekštelpu sakopšanai ir nebeidzams. Primārie darbi ar kuriem vajadzētu sākt lauku vai brīvdienu mājas sagatavošanu vasaras sezonai ir:

  • nolūzušo zaru un citu gružu savākšana, izvešana;
  • ceļmalas un grāvju tīrīšana;
  • zāliena atjaunošana, mēslošana un kopšana;
  • apstādījumu sakopšana, mulčēšana un sezonas puķu stādīšana;
  • koku pārbaude - ja īpašuma teritorijā ir koki, lieciet tos pārbaudīt sertificētam arboristam, kurš var pārbaudīt slimības pazīmes vai nokaltušus zarus, konstatēt problēmu pirms koks nokalst pilnībā;
  • jumtu un noteku tīrīšana - notekcaurules kontrolē lietus ūdens plūsmu uz māju, aizsargājot jumtu, apšuvumu un pamatus. Aizsērējušas notekas var izraisīt jumta noplūdi vai ūdens ieplūšanu mājā;
  • fasādes un logu mazgāšana;
  • iekštelpu ģenerālā tīrīšana – grīdas un flīžu segumu, mēbeļu un gaismas ķermeņu tīrīšana u.c.
Saņemt piedāvājumu

Saņem HAGBERG jaunumus