Atpakaļ

Veiksmīgi noslēgusies LR Finanšu ministrijas ēkas fasādes atjaunošana

image HAGBERG_Finansu_Ministrija1.jpg

13.02.2023.

Pilna servisa apsaimniekošanas uzņēmuma “HAGBERG” saistītais būvniecības uzņēmums SIA “Būvdarbu sistēmas” šī gada sākumā ir veiksmīgi noslēdzis Finanšu ministrijas ēkas fasādes atjaunošanu. Vēl viena nozīmīga vēsturiskā ēka Rīgā ir atguvusi savu sākotnējo tēlu.

2022. gada jūlijā pēc uzvaras VAS “Valsts nekustamie īpašumi” izsludinātajā konkursā SIA “Būvdarbu sistēmas” uzsāka fasādes vienkāršotu atjaunošanu Latvijas Republikas Finanšu ministrijas ēkas pieciem virszemes stāviem Vecrīgā, Smilšu ielā 1. Atjaunotā ēka ir LR  Finanšu ministrijas īpašums.

Būvniecības projekta ietvaros tika veikta ēkas fasādes atjaunošana, tostarp apdares šuvju attīrīšana un aizdare, plaisu remonts un nostiprināšana, visu metāla elementu restaurācija (restes pie pagrabu logiem, kaltie metāla vārti), kā arī visu skārda palodžu un nosedzošo skārda un kapara elementu nomaiņa.

Ēka ir celta neoklasicisma formās, un tās fasāžu apdarē izmantoti klasicisma stilam raksturīgi fasāžu dekoratīvie elementi - lielā ordera pilastri, kolonnas, dzegas.

“Jebkurš būvniecības darbs, kas saistīts ar vēsturisku objektu atjaunošanu, prasa īpašu uzmanību un pietāti. Mums ir liels gandarījums par paveikto,” uzsver projekta vadītājs Mārtiņš Gavars, piebilstot, ka “fasādes renovācija ir ne tikai atgriezusi Finanšu ministrijas ēku tās sākotnējā veidolā, bet arī paildzinājusi tās mūžu.”

Šis nav vienīgais ēku restaurācijas projekts, ko veicis uzņēmums. 2021. gadā SIA “Būvdarbu sistēmas” īstenoja kultūrvēsturiskā Muitas nama fasādes un ēkas elementu restaurāciju un remontu. Projekts tapa sadarbībā ar VAS “Valsts nekustamie īpašumi” par kopējo ieguldījumu ap 700 tūkstoši eiro. Zīmīgi, ka par paveikto SIA “Būvdarbu sistēmas” ieguva 1. vietu  konkursā “Latvijas Būvniecības gada balva 2022”, nominācijā “Fasāžu atjaunošana”.

Foto: Annija Egle

Saņem HAGBERG jaunumus